budynek-baner-copy

[AKTUALNOŚCI]
[STYCZEŃ  LUTY  MARZEC  KWIECIEŃ  MAJ  CZERWIEC  LIPIEC  SIERPIEŃ  WRZESIEŃ  PAŹDZIERNIK LISTOPAD  GRUDZIEŃ]

OLIMPIJCZYCY U “OLIMPIJCZYKÓW”

     12 grudnia w Zespole Szkół Miejskich nr 1 im. Polskich Olimpijczyków gościli znakomici sportowcy: Paweł Baraszkiewicz, Leszek Blanik, Marcin Grzybowski
i Wojciech Tyszyński.

     Spotkanie z wielokrotnymi reprezentantami Polski zorganizowały panie M. Żołnacz
i A. Juszkiewicz. Było ono dla młodzieży znakomitą okazją do obejrzenia z bliska zdobywców wielu medali olimpijskich, mistrzostw świata, Europy i Polski.
     Podczas przygotowanej prezentacji uczniowie mogli bliżej poznać osiągnięcia sportowe swoich gości, a oni sami chętnie odpowiadali na wszystkie pytania. Okazało się, że Wojciech Tyszyński właśnie tego dnia obchodził swoje urodziny, nie obeszło się więc bez życzeń, kwiatów i chóralnego„Sto lat”.

Jedyny w gronie zaproszonych „wodniaków” sportowiec „lądowy” - gimnastyk Leszek Blanik - na prośbę zebranych pokazał próbkę swoich możliwości wykonując salta i chodząc na rękach. Spotkanie zakończyły pamiątkowe zdjęcia.

olimpijczycy_2n olimpijczycy_10

ŚWIĄTECZNIE, MODELOWO

     Już od 11 lat tuż przed świętami Bożego Narodzenia Zarząd Rejonu Ligi Obrony Kraju
w Wałczu organizuje Świąteczny Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych.
Tegoroczna edycja odbyła się 16 grudnia w Zespole Szkól Miejskich nr 1.lok5_20081221_1821678959
     Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu miasta. Udział wzięło 85 młodych ludzi  z pięciu szkół, którzy wystawili łącznie 126 modeli w pięciu kategoriach: samoloty, okręty, pojazdy, budowle i latarnie.
    Modele oceniali sędziowie modelarstwa II i III klasy, a nad całością prac komisji czuwał Andrzej Osuch.
     Zespołowo zwyciężyło Gimnazjum nr ... [dalej]

[AKTUALNOŚCI]
[STYCZEŃ  LUTY  MARZEC  KWIECIEŃ  MAJ  CZERWIEC  LIPIEC  SIERPIEŃ  WRZESIEŃ  PAŹDZIERNIK LISTOPAD  GRUDZIEŃ]

PASOWANIE

       W piątek 5.12.2008 odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych naszego gimnazjum. Uroczystość przygotowały panie: Dorota Szymczak, Zofia Zbierska, Anna Krekora i  Joanna Zielonka oraz uczniowie klas I i III naszej szkoły. Na uroczystość zaproszono panią dyrektor Jadwigę Kontowicz – Łuszczyk i panią dyrektor Violettę Kamińską.

     Pomimo, iż od września  uczeszczają do naszej szkoły, właśnie w tym dniu zostali oficjalnie przyjęci do braci szkolnej. Na początku o zabranie głosu poproszono Panią  Dyrektor Jadwigę Kontowicz – Łuszczyk, która przemawiała do „pierwszaków”, mówiąc
 iż bardzo cieszy się z tej uroczystości. Następnie odbyło się przedstawienie, które zostało zainscenizowane przez uczniów Temat  wiązał się oczywiście z pasowaniem.
Mówił o grupie przestraszonych „beanów”, który przychodzą do „Akademii onegdaj Gimnasionem zwanej”, a starsi żacy opowiadają im, co takiego czeka ich w szkole,
do czego są przydatne poszczególne przedmioty itd.
Następnie przedstawiciele klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkolny.

PC093184
PC093201

KIERMASZ SZKOLNY

      W dniu 10 grudnia 2008 roku podczas zebrania  z rodzicami został zorganizowany przez klasę II a gimnazjum szkolny kiermasz świąteczny.
     Uczniowie sprzedawali kartki, ozdoby świąteczne, kalendarze, wypieki i gofry. Wszystko według własnego wyrobu i pomysłu.

     W czasie trwania  kiermaszu  odbywała się loteria fantowa. Następnego dnia  podczas zajęć  szkolnych dalej prowadzono sprzedaż ozdób świątecznych wraz z loterią  fantową.

   Pieniądze uzyskane z kiermaszu zostaną przeznaczone na dofinansowanie kosztów związanych z leczeniem chorego ucznia z klasy II a.

     Wszystkim, którzy włączyli się do organizacji danego kiermaszu, a w szczególności uczniom z klasy II a, oraz  p. Ł. Maślany, p. E. Ochęckiej, p. A. Topyle, p. A. Osińskiej,
p. E. Adamowskiej składam serdeczne podziękowania, a z okazji zbliżających się świąt życzę:

Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów. Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, co właśnie mija. 

                Agnieszka Starczyńska
                  wychowawca klasy II a

BIBLIOTEKA OGŁASZA

W konkursie plastycznym „Moja ulubiona postać bajkowa” zorganizowanym dla klas I SP 
I miejsce zajął Piotr Mokrzycki z klasy I a
II miejsce – Itassi Baraszkiewicz z klasy I c
III miejsce – Bartosz Staszczyk z klasy I c  i  Szymon Lewandowski z klasy I a
Wyróżnienie : Alicja Podgórska z klasy I c i Nikola Każak z klasy I b

W konkursie plastycznym „ Biblioteka moich marzeń”
I miejsce zajęła Martyna Gałas z klasy IV b
II miejsce Klaudia Grabowska z klasy IV b
III miejsce Magdalena Romaniuk z klasy III a

W konkursie literackim na wiersz i hasło o bibliotece szkolnej wyróżniono pracę Michała Kałamarza z klasy III a gimnazjum.
 

[AKTUALNOŚCI]
[STYCZEŃ  LUTY  MARZEC  KWIECIEŃ  MAJ  CZERWIEC  LIPIEC  SIERPIEŃ  WRZESIEŃ  PAŹDZIERNIK LISTOPAD  GRUDZIEŃ]