budynek-baner-copy

WOJEWÓDZKIE PRZEŁAJE

      Bardzo dobrze zaprezentowali się przedstawiciele naszego powiatu w Wojewódzkich Igrzyskach
Młodzieży Szkolnej i wojewódzkiej Gimnazjadzie w biegach przełajowych.
     19 kwietnia w Policach w obu imprezach wzięło udział ponad 400 uczestniczek i uczestników. Dobrze wypadli reprezentanci powiatu wałeckiego, którzy plasowali się tuż za podium oraz wywalczyli szereg punktowanych miejsc. DSC03359

    Najlepiej wśród uczniów szkół podstawowych wypadli Zuzanna Mężyk, Łukasz Łakomy z Człopy, Dawid Włodarek z SP nr 4 i reprezentant naszej szkoły i Kevin Kalita.
    
Natomiast wśród gimnazjalistów najwyżej uplasował się Stanisław Kosek z Chwiramu, który w biegu na 2500 metrów zajął piąte miejsce. Punkty zdobyli także Mateusz Tomas i Dariusz Janiak z Tuczna, Patryk Polak z Chwiramu. Reprezentanci Gimnazjum nr 1: Natalia Karabasz była 11, Dorota Lach 19, Patryk Piasecki  8. Łukasz Sydonowicz   zajął dalszą pozycję, a Anna Góralska nie ukończyła biegu

     Powiat wałecki w klasyfikacji szkół podstawowych zajął w stawce 21 powiatów 16 miejsce, a najlepiej wypadła SP Człopa, której uczniowie uplasowali się na 12. pozycji pośród 82 startujących szkół.
Gimnazjaliści z powiatu wałeckiego na 21 powiatów zajęli miejsce tuż za podium, a najlepiej zaprezentowali się uczniowie z Chwiramu, którzy zajęli 11 lokatę na 91 sklasyfikowanych szkół.

SZKOLNA LIGA BULLE 2010/2011 RUNDA HALOWA

      Dnia 13 kwietnia zakończyła się I runda rozgrywek Szkolnej Ligi Boule 2011. Mecze rozgrywane były co tydzień w hali sportowej naszej szkoły i toczyły się systemem „każdy z każdym”. Była to pierwsza część rywalizacji, a druga odbywać się będzie już na powietrzu (boisko przy bieżni lekkoatletycznej). Trzech najlepszych zawodników z całego sezonu (liga halowa i liga na powietrzu) będzie reprezentowało naszą szkołę na Mistrzostwach Polski Gimnazjów.

Poniżej prezentujemy komplet wyników oraz tabele po rundzie halowej.

KOLEJKA

ZESTAWIENIE PAR

1

Kuba-Maciek 0-2 /10:13,6:13/

Michał-Ada 1-2/13:3,12:13,9:13/

Filip-Ola 1-2 /13:11,8:13,8:13/

2

Michał-Filip 0-2/7:13,8:13/

Ada-Ola 1-2/13:10,6:13,12:13/

3

Kuba-Ola 0-2/8:13,5:13/

Maciek-Filip 1-2/12:13,13:3,7:13/

4

Kuba-Filip 0-2/9:13,10:13/

Maciek-Ola 0-2/12:13,4:13/

6

Michał-Ola 0-2/1:13,3:13/

Ada-Filip 0-2/5:13,10:13/

7

Kuba-Ada 0-2  /9:13,6:13/

Maciek-Michał 0-2/12:13,6:13/

8

Kuba-Michał 0-2 /10:13,4:13/

Maciek-Ada 2-0/13;9,13:11/

 • Punktacja: wygrana 2:0 – 3 pkt, wygrana 2:1 – 2 pkt,
 •                  przegrana 1:2 – 1 pkt, przegrana 0:2 – 0 pkt
   

TABELA PO RUNDZIE HALOWEJ

Imię zawodnika

Punkty

Zwycięstwa

Porażki

Punkty +/-

Bilans

MIEJSCE

Kuba

0

0

5

77-130

-53

VI

Maciek

7

2

3

118-117

+1

IV

Michał

7

2

3

108-112

-4

III

Ada

6

2

3

121-133

-12

V

Filip

12

4

1

136-121

+15

II

Ola

13

5

0

151-93

+58

I

PIŁKARSKI KWIECIEŃ

     Miesiąc kwiecień obfitował w liczne turnieje piłkarskie, w których uczestniczyli  reprezentanci naszej szkoły, ale po kolei:
     Miejskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej. Turnieje dziewcząt i chłopców  odbywały się w nowo otwartej Hali Sportowej w Szkole Podstawowej nr 1 w Wałczu. Rozgrywki toczyły się systemami „każdy z każdym”, a mecze rozgrywane były na przemian.        W turnieju chłopców bezkonkurencyjni okazali się piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 4, którzy wyprzedzili reprezentację gospodarzy, ”kornelowkę” i naszych chłopców ze szkoły Podstawowej nr 5. U dziewcząt triumfowały reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 1 przed Szkoła Podstawową nr 4 i Szkołą Podstawowa nr 5 w Wałczu. Dwie najlepsze drużyny z obu turniejów awansowały do rozgrywek powiatowych
     W takich samych składach, w tej samej szkole, w takiej samej formule tylko parę dni później odbywały się turnieje w ramach Otwartych Stref Boisk i Rekreacji Miasta Wałcza. Kolejność w rywalizacji chłopców była taka sama jak na rozgrywkach Miejskich. U  dziewcząt natomiast nasze reprezentantki okazały się najlepsze wyprzedzając gospodynie z „jedynki”  oraz piłkarki z ”czwórki”.

     W Szczecinie natomiast nasze gimnazjalistki uczestniczyły w Wielkanocnym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych. Organizatorem imprezy był Klub Olimpia Szczecin oraz centrum Kształcenia Sportowego. Turniej był dobrze obsadzony. a nasze piłkarki musiały rywalizować z drużynami Przecławia, szczecina, które na co dzień rywalizują w rozgrywkach ligowych. W klasyfikacji końcowej Gimnazjum nr 1 zajęło IV miejsce, a na dodatek Anna Kacprzak została uznana najlepszą bramkarką turnieju.

     Gimnazjum nr 1 w Wałczu już kolejny rok było gospodarzem XIII Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Coca Cola Cup 2011. Rozgrywki odbywały się w kategorii dziewcząt i chłopców. W grupie dziewcząt po zaciętym meczu finałowym gospodynie z Gimnazjum nr 1 musiały uznać wyższość rówieśniczek
z Gimnazjum nr 3 w Wałczu przegrywając 1:2 i ostatecznie zajęły drugie miejsce. 
Wśród chłopców najlepsi okazali się piłkarze z Gimnazjum w Chwiramie, którzy pewnie wygrali wszystkie spotkania. O drugi miejsce, premiowane awansem do dalszych gier, rywalizowali (podobnie jak u dziewcząt) piłkarze z Gimnazjum nr 1 i nr 3 w Wałczu. I tym razem „trójka” okazała się minimalnie lepsza i to ona będzie walczyć w dalszej fazie turnieju.

     Na koniec szkolna Liga Piłkarska Gimnazjum nr 1 w Wałczu, która w tym roku szkolnym toczy się
w formule Mini Ligi Mistrzów 2011. Rozgrywki wchodzą w decydująca fazę, choć nie wszystkie ekipy podeszły do turnieju poważnie. Początek maja będzie okresem ostatecznych rozstrzygnięć i wali o medale.

SPOTKANIE Z OLIMPIJCZYCIEM

     18 kwietnia 2011 r. w 3 rocznicę nadania naszej szkole imienia Polskich Olimpijczyków w Gimnazjum nr 1 gościł znakomity wałecki sportowiec, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Montrealu i Moskwie pan Grzegorz Kołtan.
Spotkania to było dla młodzieży gimnazjalnej znakomitą okazją do lepszego poznania sportowca i jego osiągnięć sportowych oraz obejrzenia z bliska medali mistrzostw świata, Europy i Polski, które zdobył. DSC02507a
     Pan Grzegorz chętnie odpowiadał na wszystkie nurtujące uczniów pytania, opowiadając tym samym o sobie i swojej owocnej karierze sportowej m.in.:

 • Jakie to uczucie reprezentować Polskę na światowych arenach sportu?
 • Ile wysiłku, ile pracy, ile treningów potrzeba, aby znaleźć się wśród    najlepszych i wystąpić na olimpiadzie?
 • Jakie to uczucie być dwukrotnym uczestnikiem igrzysk olimpijskich?
 • Co wywarło na Panu największe wrażenie podczas pobytu w Moskwie i Montrealu?
 • Która z olimpiad, w Montrealu czy w Moskwie ma dla pana większą wartość sentymentalną i dlaczego?
 • Czy trudno było Panu pogodzić życie osobiste z życiem sportowca?

Spotkanie zakończyły pamiątkowe zdjęcia i autografy, którym nie było końca.
Spotkanie z wielokrotny reprezentantem Polski zorganizowały panie M. Żołnacz i A. Juszkiewicz oraz pan M. Lechojda.

ZAWODY NA ERGOMETRACH WIOŚLARSKICH 2011

    Zespół Szkół nr 1 i mieszcząca się w jego murach Szkoła Mistrzostwa Sportowego byli  organizatorem zawodów na ergometrach wioślarskich.  W rywalizacji wzięły  udział szkoły z terenu powiatu wałeckiego. Rywalizowano w trzech kategoriach, szkół podstawowych, gimnazjalnych  i ponadgimnazjalnych.

   W rywalizacji najmłodszych  zwyciężyła  Szkoła Podstawowa nr 1 z wałcz przed Szkołą Podstawowa nr 5 z Wałcza i Szkołą Podstawową w Piecniku. W kategorii gimnazjalnej pierwsze miejsce przypadło naszej reprezentacji Gimnazjum nr 1 w Wałczu, które wyprzedziło Gimnazjum w Piecniku. Dodać należy, że podopieczne pani Anny Łukaszewicz w rywalizacji dziewcząt okazały się bezkonkurencyjne. Pierwsze miejsca zajęły Kosiorek Emanuela i   Watorowska Dominika. Gratulujemy !

Reprezentacja Zespołu Szkół miejskich nr 1 w Wałczu:
 
Szkoła Podstawowa nr 5:

  • Górski Piotr   miejsce IIDSC00209
  • Kaczorowski Piotr  miejsce VII
  • Staliński Daniel  miejsce VIII
  • Kalita Kevin  miejsce IV
  • Jakubowska Martyna  miejsce III
  • Starczyńska Natalia  miejsce V
  • Kosiorek Emanuela  miejsce I

  Gimnazjum nr  1:

 • Watorowska Dominika  miejsce I
 • Berlińska Karolina  miejsce III
 • Świątkowska Paulina  miejsce VI
 • Ruszała Dawid  miejsce IV
 • Potstada Thomas  miejsce III
 • Ciarko Maciej  miejsce II

NASI LAUREACI

     W dniu 30 marca 2011 roku w Pałacu Młodzieży Pomorskiego Centrum Edukacji
w Szczecinie DSCF4308odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatów konkursów interdyscyplinarnych, przedmiotowych i tematycznych.
Wzięło w niej udział dwóch uczniów naszej szkoły:
uczeń klasy III c Jakub Polak – laureat konkursu fizycznego
oraz uczeń klasy II b Paweł Sadlej – laureat konkursu geograficznego wraz z nauczycielem geografii Iwoną Orzechowską.

     Nagrody książkowe oraz dyplomy wręczały uczniom: wicekurator województwa zachodniopomorskiego -
pani Maria Borecka oraz wiceprezydent Szczecina
- pani Elżbieta Masojć.