budynek-baner-copy

MP W MARATONIE KAJAKOWYM OSTRÓDA

     W Ostródzie w dniach 5-7 października odbywały się Mistrzostwa Polski w maratonie kajakowym. Nad jeziorem Drwęckim zjawili się najlepsi zawodnicy kraju specjalizujący się w
długich dystansach. Reprezentantami naszego miasta byli zawodnicy Wałeckiego Orła, którzy zajęli DRUGIE miejsce w klasyfikacji medalowej zdobywając dwa złote   (Kitewski Aleksander-ABSOLWENT GIMNAZJUM NR 1 W WAŁCZU- na 17,2 km w C-1 oraz Hertel Piotr na 21,5 km również w C-1) i dwa srebrne medale( Hertel Piotr i Pilecki Łukasz na 21,5 km w C-2 oraz Wiktor Głazunow i Pawlak Dawid 25,8 km w C-2).

      Reprezentantami naszego gimnazjum byli Patryk Kowalski i Maciej Polaczek, którzy zajęli 6 miejsce w C-2 na 8,6 kmkowalski 2.polaczek

WYCIECZKA INTEGRACYJNA

     Dnia 28 września 2012r. odbyła się wycieczka integracyjna klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałczu  do Ośrodka Edukacji Przyrodniczo - Leśnej i Ekologicznej na Morzycach.
     2012-10-05 001 011W wycieczce tej uczestniczyły trzy klasy pod opieką wychowawców i innych nauczycieli. Uczniowie brali udział w zajęciach prowadzonych przez panią leśnik, na których dowiedzieli się jak należy dbać o przyrodę oraz poznali nazwy mieszkańców lasu.

Podczas spaceru po lesie sprawdzały "co w drzewach piszczy" oraz oglądały przez lornetki i lupy różne zwierzęta i rośliny.  

    W trakcie pieczenia kiełbasek oraz zabaw przy w ognisku dzieci mogły nawiązać nowe przyjaźnie. Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca. Pogoda też dopisała, bo był piękny, słoneczny dzień.

SZTAFETA W PRZEŁAJACH

     03.10.2012 w Wałczu, na Bukowinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu_DSC5753a w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Reprezentacja dziewcząt Gimnazjum nr 1 zajęła
I miejsce uzyskując awans do Mistrzostw Wojewódzwa.

Oto zwycięski skład: Łuczak Oliwia, Karwat Julia, Janas Alicja, Cierpicka Natalia, Zawora kinga, Szkołuda Karolina, Pucyk Karolina, Wśniewska Justyna, Możejko Paulina, Karabasz Natalia, rez. Kubiak Paulina.

Reprezentacja chłopców Gimnazjum nr 1 zajęła III miejsce w Powiecie i I miejsce w Mieście. Oto skład: Kulpa Arkadiusz, Kalita Kevin, Kowalski Patryk, Kłosowski Adam, Kawalec Piotr, Wierzbicki Patryk, Pawłowski Mateusz, Radecki Karol, Michałowski Bartek, Lubianiec Patryk, rez. Franaszek Grzegorz, Maciaszek Norbert.

TURYŚCI RUSZYLI :)

      Wycieczka rowerowa na Pluskotę 29.09.12r.wycieczki 019

SUKCESY NA WODZIE

      29.09.2012 w Gorzowie odbyły się kończące sezon kajakowy Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego im. Kazimierza Rejniaka, Regaty im. Piotra Głażewskiego oraz Memoriał im. Piotra Filaka i Bolesława Stockiego. 
     Bardzo dobrze zaprezentowali si e uczniowie klas sportowych z naszego gimnazjum, którzy wywalczyli dużo medali i zajęli wysokie miejsca punktowane. Oto one:

 C-1 na 2000m młodzików  Patryk Kowalski złoty medal, Maciej Polaczek srebrny medal.

 K-1 2000 m juniorów młodszych Mateusz Pawłowski złoty medal , Grzegorz Franaszek  srebrny medal ( 10 miejsce  Kawalec Piotr, 11miejsce  Romek Mateusz).

 K-2 2000 m młodziczek Wiktoria Wojciechowska z koleżanką z osady Paulą Kowalenko 5 miejsce,  Karolina Łabędzka wraz Malwiną Kubicką 9 miejsce._DSC2058

  K-1 2000 m młodziczek Wiktoria Wojciechowska  była 7, Karolina Łabędzka zajęła 8miejsce , a Malwina Kubicka 10 miejsce.

 K-2 2000 m junior młodszy Mateusz Pawłowski  z Filipem Wecker reprezentujący Klub Kajakowy Hubertus Biały Bór zdobyli złoty medal, a Mateusz Romek i Piotr Kawalec srebrny medal.

 K-1 na 2000 m juniorek młodszych Karolina Szkołuda złoty medal.

NIESPODZIEWANY SUKCES DZIEWCZĄT

  O tym, że warto słuchać trzeciego programu Polskiego Radia, przekonały się dwie młode wałczanki uczennice Gimnazjum nr 1 w Wałczu- Aleksandra Januchowska
i Martyna Gałas. Dziewczęta w minionym tygodniu przebywały w Szklarskiej Porębie, a teraz zwiedzają... Sycylię.

Ola i Martyna przez przypadek wysłuchały jednej z audycji popularnej "trójki", którą prowadzi jeden z legendarnych już dziennikarzy - Henryk Sytner. Program nazywa się "Wakacje na dwóch kółkach" i kierowany jest do wszystkich amatorów kolarstwa. Jego ideą jest popularyzacja nie tylko zdrowego sposobu spędzania wolnego czasu, ale także promocja uroków i ciekawych miejsc, w których żyją słuchacze. trojka

    Zgodnie z propozycją, dziewczęta postanowiły "objeździć" na rowerach okolice Wałcza i znaleźć miejsca, o których warto powiedzieć innym.
Plonem ich letnich wojaży, okazał się ciekawie opracowany album, który młode wałczanki wysłały na konkurs.

     Jak się okazało, ich propozycja "Magiczna rowerowa podróż - lasy, pierogi i szczęście", spodobała się na tyle, że spośród wielu rówieśniczek i rówieśników z całej Polski, uczestniczących w konkursie, wałczanki zostały laureatkami. Najpierw razem z Rodzicami pojechały do Warszawy na uroczyste zakończenie i podsumowanie radiowego konkursu, który oczywiście odbył się w gmachu przy ulicy Myśliwieckiej. Tam wszyscy laureaci dowiedzieli się, że najpierw pojadą na wspólny obóz rekreacyjny do Szklarskiej Poręby, a później polecą na Sycylię. Powrót aktywnych, ale przeszczęśliwych turystek przewidywany jest w czwartek.

TURNIEJ WIEDZY PREWENCYJNEJ

     W piątek 15 czerwca 2012 roku odbył się kolejny Powiatowy Turniej Wiedzy Prewencyjnej. W konkursie brało udział 10 szkół podstawowych, których reprezentantami byli uczniowie klas pierwszych.

Na turnieju zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele  Policji, Straży Miejskiej i Gminnej oraz funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. Dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 1 pani Jadwiga Kontowicz- Łuszczyk uroczyście otworzyła imprezę.IMG_3686

Podczas konkursu dzieci wykazywały się wiedzą z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zasad obowiązujących podczas przebywania na podwórku oraz w domu pod nieobecność rodziców.

Brały udział w konkurencjach sportowych oraz prezentowały piosenkę o ruchu drogowym.

Sponsorem nagród oraz jednym z organizatorów turnieju było Stowarzyszenie Rodzin św. Antoniego w Wałczu.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 zdobyli I miejsce, uczestnicy reprezentujący naszą szkołę zajęli II miejsce zdobywając, ostatnie miejsce na podium należało do drużyny z Płociczna.

LEKKOATLECI W SZCZECINIE

     28.09.2012r w Szczecinie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce.  Do zawodów zakwalifikowała się w drodze eliminacji drużyna dziewcząt Gimnazjum nr 1.
    
W bardzo mocnej obsadzie Nasze dziewczęta zajęły 7 miejsce. Na szczególną uwagę zasługuje występ Oliwii Łuczak w konkursie skoku wzwyż, który to wygrała. A oto skład całej drużyny: Łuczak Oliwia, Karabasz Natalia, Wiśniewska Justyna, Szczepaniak Ola, Jasińska Kasia, Karwat Julia, Zawora Kinga, Janas Alicja, Szymczak Justyna, Cierpicka Natalia, Golisz Ola, Kościuk Paulina, Wiśniewska Julita, Załucka Marta. 

MISTRZOSTWA POWIATU

     W dn.24.09.2012r (poniedziałek) na stadionie w Wałczu zostały rozegrane Drużynowe 
Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce.
Dziewczęta z Gimnazjum nr 1 zajęły I miejsce, a chłopcy II.
    Skład zwycięskiej reprezentacji dzicząt: Wiśniewska Justyna, Jasińska Katarzyna, Załucka Marta, Szczepaniak Ola, Karabasz Natalia, Węglewska Natalia, Możejko Paulina, Pucyk Karolina, Karwat Julia, Cierpicka Natalia, Łuczak Oliwia, Nowak Paulina, Janicka Martyna, Golisz Ola, Kościuk Paulina, Klimczuk Angelika, Wiśniewska JuitaKubiak Paulina, Bujnowska Wiktoria.
Skład vice - mistrzów powiatu (chłopcy): Maciaszek Norbert, Betleja Marcin, Lubianiec Patryk, Franaszek Grzegorz, Trojanek Piotr, Kulpa Arkadiusz, Kołosowski Adam, Kalita Kevin, Kawalec Piotr, Wierzbicki Patryk, Szulc Kacper, Romek Mateusz, Podsiadło Karol, Birica Jakub, Grzegorek Jakub, Rafałko Kacper.
      Zwycięska drużyna dziewcząt awansowała do Mistrzostw Województwa, które odbędą się w najbliższy piątek
.

PIŁKARSKA JESIEŃ ROZPOCZĘTA

419553_4136467004224_1917298836_n     Piłkarskie rozgrywki ligowe w naszym kraju już się rozpoczęły. Nie inaczej jest w przypadku uczniów klas piłkarskich z naszej szkoły, którzy uczestniczyli  w dwóch turniejach. Pierwszy rozegrany został 12 września na ORLIKU przy Wałeckim MOSiRze i odbył się w ramach III  Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Nasi zawodnicy w stawce czterech drużyn okazali się najlepsi i uzyskali awans do dalszych rozgrywek. Szkołę reprezentowali uczniowie klasy I c Gimnazjum nr 1: Szmul Maksymilian, Nowak Paweł, Glinka Adam, Komerski Bogusz, Nowak Damian, Wiewiórka Patryk, Michałowski Bartosz, Wrzosek Patryk, Rybiński Grzegorz, Kancerski Damian, Bułakowski Wiktor, Nawrocki Mateusz, Maciejasz Michał, Ratajczyk Kasjan, Radkiewicz Aleksander oraz uczniowie klasVI Szkoły Podstawowej nr 5: Matela Maciej, Rudnik Damian ,Zdjęcie0157 Cerazy Damian.
     Kolejnym sprawdzianem dla naszych piłkarzy był mecz z reprezentacją klas pierwszych ZS nr 2, popularna Budowlanką. Spotkanie towarzyskie na zostało zorganizowane z okazji Święta Patrona Szkoły ZS nr 2
w Wałczu, prof. Wiktora Zina. Reprezentacja szkoły tym razem składała się z uczniów klas II i III naszego gimnazjum, a byli to: Kamil Lisowski, Aleksander Pielech, Kamil Rogiewicz, Dawid Bieńko, Dariusz Kołodziejczyk, Dawid Czerniewicz, Marcin Betleja, Rafał Majtyka, Paweł Kapidura, Błażej Hejak, Hubert Mularczyk i Kacper Pralicz.                                                                                                                        

SUKCESY KAJAKARZY

    W sobotę 15 września 2012 r. w Wałczu odbyła się Wojewódzka Olimpiada Młodzieży w Kajakarstwie. Zawody te były kwalifikacjami do kadry województwa _DSC2188Zachodniopomorskiego. Mimo niesprzyjającej pogody (porywisty wiatr i padający deszcz) rywalizacja na torze przy Wałeckim MOSiRze była bardzo zacięta. Było wszystko: przekonujące zwycięstwa, niesamowite emocje w  końcówkach, wywrotki i walka na całego.
     W zawodach brali udział także uczniowie Gimnazjum nr 1 z klas sportowych o profilu kajakarskim i nie byli oni tylko tłem dla swoich rówieśników. Wręcz przeciwnie, włączyli się bardzo mocno o miejsca medalowe. I tak na najwyższym stopniu podium stanął Patryk Kowalski, który wyprzedził w rywalizacji  C-1  swojego kolegę klubowego i klasowego Macieja Polaczka.  
       Srebrny medal zdobyła Wiktoria Wojciechowska w K-1,
 a brązowy Karol Radecki również w K-1 wszyscy na dystansie 2000m.
    
W rywalizacji starszych kolegów dwójka Mateusz Romek, Piotr Kawalec w K-2 na 200 m brązowy medal oraz Arkadiusz Kulpa w K-1 na 200 m. Karolina Szkołuda  dwa srebrne medale w rywalizacji K-1 na 200m i 500 m i Pawłowski Mateusz srebrny medal w K-1 na dystansie 1000m. Grzegorz Franaszek wraz z Jakubem Kisielnickim srebrny medal w rywalizacji dwójek K-2 na 1000 m.

3 WRZEŚNIA - ROZPOCZĘCIE ROKU

Powrót do szkoły…

     Pełni wrażeń, wypoczęci i gotowi do podjęcia  nowych wyzwań powitaliśmy w poniedziałek nowy rok szkolny 2012/2013. Do szkoły licznie przybyli rodzice i opiekunowie uczniów _DSC1963a także zaproszeni goście.

Na początku wszyscy uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego Burmistrza p. Zdzisława Tuderka.

     Pani Dyrektor Jadwiga Kontowicz- Łuszczyk powitała zgromadzonych, w szczególności zaś uczniów klas pierwszych (zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum). Podziękowała również rodzicom za zaangażowanie, z jakim wspierają nauczycieli w procesie dydaktyczno-wychowawczym. Organowi prowadzącemu za owocna wspołpracę i zrozumienie potrzeb nowoczesnej szkoły.

     Zaproszeni gości w swych przemówieniach życzyli wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom obsługi wielu sukcesów w nowym roku szkolnym oraz osiągnięcia zamierzonych celów.                                                                                                                                

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

Rozpoczęcie zajęć szkolnych

3 września 2012

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

2 listopada (piątek)

Termin przerwy świątecznej

23- 31 grudnia 2012

Koniec pierwszego półrocza

25 stycznia 2013

Termin ferii zimowych

28 stycznia -10 lutego 2013

Termin przerwy świątecznej

28 marca – 2 kwietnia 2013

Termin sprawdzianu zewnętrznego dla uczniów klas VI

4 kwietnia 2013

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

4 kwietnia (czwartek) – klasy VI piszą sprawdzian

Termin egzaminów zewnętrznych
dla uczniów gimnazjum

23, 24, 25 kwietnia 2013

Dni wolne od zajęć dydaktycznych

23, 24 kwietnia (wtorek, środa)
25 kwietnia (czwartek) – wolne dla klas I i II

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

31 maja ( piątek)

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

2 maja (czwartek)

Zakończenie zajęć dydaktycznych

28 czerwca 2013